Kommenteeri

Suvine laager Saksamaal

Tagasivaade juulis toimunud laagrile Saksamaal
11.-21. juulil käisid Tallinna Lastekodust 13 last Saksamaal laagris, mida korraldasid IPA ( Rahvusvahelise Politseiassossatsiooni) Eesti ja Saksamaa osakonnad.
Kümne päeva pikkune laager toimus Saksamaal Selm Borki´is. Kuigi paljude laste jaoks oli tegemist erimese välisreisi või bussireisiga, olid lapsed uutest kogemustest rohkem kui elevil. Lisaks laste jaoks võõrale saksa keelele kuuldi bussis ka teiste reisikaaslaste poolt läti keelt.
Lapsi ootas ees igal päeval midagi uut. Käidi ujumas, tehti sporti, sõideti kartautoga, lauldi, tutvuti kohaliku elu (nii Borki kui Münsteriga) ja inimestega (isegi ministriga). Lastele tutvustati kohalikku tuletõrjemeeskonda ja nende tööd, lisaks külastati koerte politseikooli. Muidugi ei jäänud külastamata ja loomaaed, mis on paljude laste lemmik. Muidugi kuulusid ka külastuste juurde mäng ja laul.
Laste jaoks on uutes kohtades ja olukordades olemine uus ja huvitav, kuid samas ärevust tekitav. Iga järgnev kogemus annab aga lapsele juurde julgust ja oskusi toime tulla uutes olukordades ja hakkama saada võõras keskkonnas.
Täname IPA Eesti ja Saksamaa osakondi, tänu kellele said lapsed kogemuse võrra rikkamaks!

Lisa kommentaar

Email again: