Kommenteeri

20 aastat ja 30 perekodu

Tallinna Lastekodu tähistas eelmisel aastal on 20. sünnipäeva! Selleks puhuks korraldati põnevaid koostegemisi nii töötajate kui laste seas ja uuenduskuuri läbisid nii majad kui põhimõtted
Viie ühinenud asenduskodu õigusjärglasena pakub tänaseks Tallinna Lastekodu lisaks asendushooldusteenusele veel järelhooldusteenust, turvakodu teenust, hoiukodu teenust ja perede tugiteenuseid hooldus-, eestkoste- ja lapsendajaperedele. 

Sünnipäeva aasta algas uue logo kasutusele võtmisega, mille valisime paljude toredate variantide seast.  Logo autoriks on Lilian Bon.  Me nägime logos pilvedesse ulatuvaid unistusi ja alati avatud kodu, kuhu lapsed on oodatud. Soovisime, et logo väljendaks seda, mida me igapäevaselt lastele pakkuda püüame- kodutunnet, sooje tundeid ja helget tulevikku!
Olles osaline Rohelise kontori projektis, oli järgmine loomulik samm roheliste aedade loomine perekodude kõrvale. Sotsiaaltöötaja Tatiana ja majandusjuht Merike võtsid oma hingeasjaks Lastekodu rohelisuse ning koos peretöötajatega loodi mitmeid aedasid üle terve Lastekodu. 
           
 

   

Kõige suuremat aeda Mustamäe üksuse õues käis külastamas ka President Kersti Kaljulaid

Aasta esimeses pooles pöörati tähelepanu ka meie vabatahtlikele tugiisikutele, kes noortega üks-ühele suhtes on eeskujuks, sõbraks või mentoriks. "Pealtnägija" intervjueeris meie kolme tugiisikut ning kahte noort, et tuua inimesteni lood sõprusest. 
Üheskoos edendasime tervist ning kogusime samme- nii lapsed kui töötajad. aasta teises pooles kogusime juba kilomeetreid, et ühiselt Eestile ring peale teha.
Suve hakul kutsusime käsitöölisi üles pilvepatju meisterdama, et igal lapsel oleks tore kaisupadi. Lisaks kutsusime lastekaitsetöötajaid seminarile, et koos arutada kaasvanemluse teemadel.
1. juunil tähistasime esmakordselt Eestis Lastekaitsepäeva lipupäevana. selleks puhuks oli meile lippu tulnud heiskama Tallinna linnapea Mihhail Kõlvart. 
Väga põnev ettevõtmine oli Nõmme kontori avatud uste päev, kuhu olid oodatud kõik lapsed ja töötajad. Administratsiooni töötajad tutvustasid, kuidas toimib asutuse köögipool, lapsed said katsetada haljastustööriistu ning lõpuks sai iga laps käia
"Heade laste laboris".    

Suvel käisid meie noortega nii Mustamäe üksus kui Veerise üksuses jalgpalli mängimas TJK Legion treenerid ja trennipoisid. Korraldasime ka toreda pannkoogihommiku Nõmme üksuse õuel, kus jutustasid oma lugu Helen ja Maarja.
Kogu aasta vältel on Tallinna Lastekodus käinud praktikal üle kümne sotsiaaltööala tudengit. 
Mustamäe, Karjamaa ja Erika üksus läbisid uuenduskuuri ning pered said uutesse ruumidesse kolida.

Aasta teises pooles kogusime perede kookide ja tortide retsepte, et need üheks kokaraamatuks kokku köita.
Kutsusime infopäevale hoolduspereks soovijad ning mängisime koos läbi teekonna lapse perre jõudmiseks. Pered ja üksused pidasid koostegevusi, et tähistada 20. aastat. Meie pered olid kaasatud ETV+ dokumentaalsarjas "Kodu". Alustasime ettevalmistusi tõhustatud perekodu loomiseks ja veel palju muud. 

Aasta jooksul avasime 2 uut perekodu ja kolmas on kohe kohe avanemas. Aasta algul avatakse ka Teraapiakeskus. Oleme rõõmsad, et meiega on toredad toetajad, kes meie plaanidega kaasa tulevad. Aitäh!Lisa kommentaar

Email again: