Kommenteeri

Tallinna Lastekodu LASTEKAITSENÄDAL

26.maist kuni 1.juunini toimus Tallinna Lastekodus lastekaitsenädal, mille raames toimusid erinevad üritused lastele, noortele ja koostööpartneritele. Nädala avas Loovusmess Mustamäe majas ning lõppes piduliku lipuheiskamisega Nõmme üksuses.
Lastekaitsenädal sai avanoodi 26.mail, kui Mustamäe maja ja Tallinna Lastekodu Teraapiakeskus avasid oma uksed kõikidele soovijatele, et tutvustada lähemalt Teraapiakeskuses pakutavaid teenuseid ning loovaid lähenemisi lastega töös. Loovusmessi sloganiks oli sel aastal "Lase loovusel lennata" ning külastajad said võimaluse osaleda erinevates töötubades ja tutvuda loovate vahenditega erinevate pakkujate poolt. Nii sai Mustamäe maja teraapiaaias proovida tööd saviväljal, viltida, meisterdada, tutvuda Invaru abivahenditega, uudistada Lengu mänge ning veeta mõnusalt perekeskel aega Mustamäe mändide all. Lisaks pakuti kosutuseks pannkooke ning vaadata sai vastvalminud Teraapiakeskust tutvustavat videot. 


Kolmapäeval 29.05 kohtusid meie pered hoopis Harku matkarajal, kus võeti ühiselt ette sportlik matk. Kuigi ilm meid ei soosinud, oli elamus vägev ning lastele ja noortele sai matkapisik külge haagitud.
Neljapäeval 30.05 toimus asendushoolduse teemapäev HAKU: noorte hääl. Selle ürituse kohta saab täpsemalt lugeda SIIT.
Reedel 31.05 kutsusime pered külla Pähkli üksusesse, kus toimus Hoovipidu. Meile olidkülla tulnud mustkunstnik Charlekas, kelle trikid panid imestama ka kõige suuremad skeptikud. Mõnusa liikumispooltunni korraldasid FCI Levadia jalgpallurid, kellega koos püüti teha pallitrikke ning peo lõpetas M ELS ägeda kontserdiga, mille saatel paljud jalga keerutasid. Pered olid ettevalmistanud ka kohdukohvikute lauad, mis kiirelt tühjenesid. Aitäh meie külalistele, kes lastele ja noortele põnevaid elamusi pakkusid!
1. juunil kogunesime kell 8.00 Nõmme üksusesse pidulikule lipuheiskamisele. Meid olid tervitama tulnud linnapea Jevgeni Ossinovski ja abilinnapea Karl-Sander Kase. Peale lipuheiskmist ja hümni laulmist sõitis hoovi Jätsiabi auto, mis oli lastele ja noortele kingituseks Tallinna linna poolt. Lisaks pakuti torti ning sai osaleda õnneloosis. Pealelõunal toimusid toredad ettevõtmised Pähkli üksuses.


Üks põnev nädal on seljataga ning paar kokkusaamist ootavad veel oma korda, kuna kõike ühte nädalasse ongi keeruline mahutada. Aitäh kõigile!

Lisa kommentaar

Email again: