Kommenteeri

Jõuluaeg pere- ja turvakodudes

Jõulud on ka asenduskodus tähtsal kohal ning igas perekodus on oma traditsioonid , kuidas jõule tähistada. Tänu toredatele Tallinna Lastekodu sõpradele, on ka see aasta jõuluaeg olnud kingituste rohke LOE EDASI
Mõnes peres jättis jõuluvana kingikoti ukse taha, mõnes peres oli jõuluvanal mahti toast läbi astuda. Koos valmistati lauale pidusöök, kingituste lunastamiseks lauldi, tantsiti ja loeti luuletusi. Jõuluvana kingikotti leidsid tee ka SEB Heategevusfondi heade annetajate toel soetatud kingitused. Little Dutch Estonia aitas samuti täiendada meie laste kingikotti oma toredate mänguasjadega. Meie perekodusid on üllatanud ka mitmed erinevad asutused ja firmad, et pakkuda lastele rõõmsamaid hetki. Peale uuenduskuuri Pähkli majades, jäid pered igatsema kott-toole ja ripptoole. Selle unistusega aitasid meid PricewaterhouseCoopers AS-ist heategijad ja Jakob Westholmi Gümnaasiumi 8. B ja D klassid. Meil on hea meel, et ka noored otsivad võimalusi, et teha midagi head ning toetada neid eakaaslasi, kelle elutee on teistsugune olnud.
Pähkli peremajade uuenduskuuri lõpetas uue peremaja sisseseadmise talgud ning selle tähistamiseks saatis Inbank talgulistele piduliku lõuna Põhjala Cateringilt. Suur töö sai väärilise pidulauaga lõpetatud!
Peredele pakkus magusat meisterdamist Sweetsie magusakarbid, kelle piparkoogi valmistamise karbid tegid meele rõõmsaks mitmel perel. Juba mitmendat aastat saatis ka oma pühadetervitused Ericsson Eesti AS, tänu kellele saavad lapsed ja noored käia kinos või soetada endale meelepärase raamatu. Tallinna Männi Lasteaia pere keskkonnateadlikkuse projekti raames kogutud riided jm. jõuavad meie Väikelaste turvakeskuse lasteni. Ohutuspartner OÜ kinkis meie peredele koolitarbeid. Ema ja lapse turvakodu tänab veel Tiit Looritsat, kes emasid ja lapsi jõuluõhtul punases kuues rõõmustas. Tallinna Metodisti kirikust Žanna Žilina, Maria Topkina, Irina Zimareva, Tatjana Soldatova, Tatjana Bugrova, Oksana Sepp, Nadja Pank, Elena Gurova, Ligija Vassiljeva, Natalja Lavrova, kes emadele jõulukingid tegid. Tallinna Kesklinna Vene Gümnaasiumi õpetajat Karina Rostkovskajat ning 1c ja 2a klassi lapsevanemaid, kes emadele ja lastele vahvad kingitused tegid ja jõululauda aitasid katta. MTÜ Do Goodi, Kärt Kannet ja Sigrid Mälksood, kes katsid meile rikkaliku jõululaua ja tõid lastele kingitusi. Kristina Selivanova, Alan Roger Le Floch, Julia Jushkova, Alena Nessõn, Olga Luptova, Anastassia Ermakova, Anna Kopõtkina, Anastasia Bilozor, Anna Egnaste, kes meie lastele ja emadele riideid ja kunstitarbeid tõid ja Päikesekilluke OÜ, kes tõi emadele ja lastele käsitöö piparkoogitainast ja glasuuri. Mustamäe maja lastel käisid külas Põhja Ringkonnaprokuratuuri päkapikud. Prokurörid kinkisid meie lastele hädavajaliku piltõppesüsteemi. Iga laps sai veel nimelise kingi, kus sees just tema unistatud mänguasi. Üllatusena tänasid päkapikud ka meie kasvatajaid ja abisid suurte puuviljakorvidega.  
Tahame tänada ka kõiki eraisikuid, kes on ühel või teisel moel meie lapsi toetanud. Aitäh teile!

Möödunud aastale tagasi vaadates saame tõdeda, et perekodudes on samasugused mured ja rõõmud nagu tavaperedes ning koos saavad ületatud igasugused raskused! Küll pidid perevanemad asendama õpetajaid koduõppes, küll pidid mõned pered vahetama remondi ajaks elukohta. Kogu aasta vältel tuli arvestada koroonaohuga ning vastavalt vajadusele tegema muudatusi oma igapäeva tegevustes. Rõõmustati koolilõpetamiste üle ning nauditi aegu, kui sai käia laagrites ja kultuuriüritustel. Tallinna Lastekodu on uueks aastaks valmis ning juba jaanuaris avame järgmise perekodu. Soovime kõigile soojust südamesse!Lisa kommentaar

Email again: