Kommenteeri

Projekt "Avastades maailma läbi iseenda" Tallinna Lastekodu 15+ vanuses noortele

Septembri esimesel nädalavahetusel sõitis üksteist Tallinna Lastekodu noort Naissaarele, et üheskoos näha kaunist loodust, kaasa rääkida järelhooldusteenuse kujundamisel ning avastada iseennast tavapärasest erinevas olukorras. LOE EDASI
Sellel aastal on erilise tähelepanu all olnud järelhooldusteenuse kvaliteedi tõstmine ning peremajades elavates 15+ vanuses olevate noorte iseseisvaks eluks ettevalmistamine. Valminud on uus teenusekirjeldus, noored on end sisse seadnud korterites ning käib tihe koostöö noortetöö koordinaatori, noore ning tugivõrgustiku vahel.  Noortetöö koordinaator Maiken Kond sõnas, et lühikese aja jooksul on palju korda saadetud- korraldatud on erinevaid kooskäimisi, noorte tegevuskavad iseseisvasse ellu astumiseks on uuendatud ning noorte vajadustest lähtuvalt täiendatud ning peremajadele on ring peale tehtud, et noortega kontakti luua ning edasisi tegevusi planeerida. Eriti oluline teenuse arenduseks on noorte endi sisend ning selleks puhuks korraldati väljasõit Naissaarele, et noortega vabas õhkkonnas rääkida ning uurida, mida nemad asjast arvavad. Nii pakkisidki üksteist noort kotid ning sõitsid üle mere Naissaarele. Saatjatena olid kaasas noortetöö koordinaator Maiken Kond, noorsootöötaja Liis King ning Lastekodu juhataja Meelis Kukk. Saatjaid abistasid kaks järelhooldusteenusel olevat noort, kes oli heaks eeskujuks noorematele. Reisi tegi võimalikuks Eesti Laste ja Noorte Hoolekandeasutuste Ühenduse toetus, mille raames projekt kirjutatud sai.
Lisaks omapärasele praamisõidule, loodusega tutvumisele ning kastiauto ekskursioonile, viidi koos läbi palju mänge (eriti pöörati rõhku meeskonna mängudele nt silmad kinni takistusraja läbimine kaaslase juhendamisel ning tegevustele, kus noored said enda kohta rääkida) ja viktoriin Naissaare kohta, grilliti ning istuti õhtul lõkke ääres, kus kõigil oli võimalus vastavalt soovile kaasa rääkida. Saare vabastav õhk andis võimaluse ka individuaalsemateks vestlusteks täpselt nii, nagu noorte jaoks mugav oli. Noored, kes mõnel teisel päeval oma toast kordagi välja ei tule, olid aktiivsed ning asjalikud- hoolitsesid nii enda kui teiste heaolu eest, võtsid osa mängudest ning lustisid eakaaslastega. Tuleb ikka ja jälle tõdeda, et täiskasvanute ülesanne on luua keskkond, kus noor tahab ja saab kaasa lüüa. Üks reisi eesmärkidest oli pakkuda ka noortele võimalust grupis tegutsemiseks, koos olemiseks ning juhendatud grupitöös suhtlemist harjutada. Noore oli avatud ja koostööaltid, omavahel saadi hästi läbi. Need kogemused saadavad noori veel pikalt ning tänagi küsitakse, et millal me jälle lähme :)

Ka järgmisel aastal on plaanis noortegruppidele väljasõite korraldada, et toredatest mälestustest saaks osa rohkem noori.

Lisa kommentaar

Email again: