Kommenteeri

Tallinna Lastekodu otsib kriisi- ja erihooldusperesid

Alates 1.detsembrist on Tallinna Lastekodu Sotsiaalkindlustusameti partner kriisi- ja erihooldusperede teenuse korralduses.  LOE EDASI
Kriisi- ja erihooldusperede projekt sai alguse 2020. aastal ning vajadus teenuse järgi on ajas vaid kasvanud. Teenuse korraldajana on meil kaks peamist tegevust: leida uusi peresid ning toetada neid teenuse pakkumise perioodil. Mõlema hoolduspere vormi ettevalmistusnõuded on sarnased tavalise hoolduspere ettevalmistusele- läbida tuleb pereuuring ja PRIDE eelkoolitus ning lisaks traumakoolitus, kus pööratakse rõhku eriti traumakogemusega laste kasvatamisele. Kui pered on sobivaks hinnatud, võibki alustada teenuse pakkumist.
Kriisihoolduspered pakuvad lühiajalist kodu ja hoolitsust perest eraldatud lastele. Perede valmisolek peab olema ööpäevaringne ning laps võib perre tulla väga lühikese etteteatamisajaga. Erihoolduspered on seevastu aga üldjuhul pikaajalise kodu ja hoolitsuse pakkujad ning pere on spetsialiseerunud riskikäitumise või puudega lapse kasvatamisele. 
Lisaks aktiivsele perede otsimisele soovime tõsta teadlikust ühiskonnas. Selleks korraldame teema- või infopäevi nii spetsialistidele kui ka laiemalt kogukonnas, et inimesed oleks teadlikud kriisi- ja erihooldusperedest. 
Tallinna Lastekodu eesmärk on, et pere ei tunneks end sellel teekonnal üksi. Võta julgelt meiega ühendust, kui sul on küsimusi või hirme kriisi-või erihoolduspereks olemise ees ning oleme  toeks kogu protsessi vältel.
Loe teenusest lähemalt www.kriisipere.ee
Kirjuta meile: kriisipere@tallinnalastekodu.ee või helista +372 5919 7758
Sinu küsimustele vastab meie üksuse juht Triin Rajang.

Lisa kommentaar

Email again: