Kommenteeri

Uuenduslik Mustamäe maja

Tallinna Lastekodu Mustamäe üksus pakub hoolitsust sügava ja raske puudega lastele, kes ei saa kasvada oma sünniperes. Sellel aastal saab valmis esimene etapp Mustamäe maja renoveerimisest, tänu millele muutub Mustamäe maja kõikide võimalustega sobilikuks puuetega lastele. LOE EDASI
Mustamäe üksuses (endise nimega Imikute ja puuetega laste majas) alustati renoveerimisega juba 2020. aasta teises pooles ning esimese etapiga saavad uue välimuse A ja C korpus. Nendes korpustes saavadki uued eluruumid Mustamäe neli asenduskodu pere. Majja tuleb uus suur saal võimlemiseks, lisaks toad muusikateraapiale ja saviteraapiale. Rehabilitatsooni teenuste pakkumise jaoks luuakse majja ka massööri tuba, loovustuba ja ruumid  psühholoogile. 
Kui varasemalt pidid kasvatajad ratastoolides olevaid lapsi ise tõstma, siis nüüd on tubadesse ning koridoridesse planeeritud tõstukid, mis hõlbustavad laste ja noorte liikumist. Kõik pereruumid saavad uue mööbli ning lapsed jaotuvad ühe- ja kahetoalistesse tubadesse. 
Järgmisel aastal saab valmis ka teine etapp ning majja saavad end sisse seada Hoiukodu, Väikelaste turvakodu ja admin.ruumid. Lisaks luuakse õuele meelteaed ning spetsiaalselt puuetega lastele mõeldud mänguväljak.
Mustamäe üksuse pereruumide avamine leiab aset 17.juunil ning kohe alustavad pered ka uutesse eluruumidesse kolimist. Selleks, et lastel oleks uutes ruumides hubane, kutsume üles käsitöölisi meisterdama pilvepatju, mida tubadesse jagada. 

*Pildid La-La Lastela  ja Prosto Concept veebipoest             

Ootame eriilmelisi pilvepatju kuni mai lõpuni! Pilved sümboliseerivad Tallinna Lastekodus laste unistusi ning tulevikupüüdlusi, seega võivad need padjad olla erisuuruses ja erinevates värvides. Igaüks saab pilvepadja meisterdamisega hakkama, seega on kõigil võimalus lihtsate vahenditega panustada vanemliku hoolitsuseta jäänud raske ja sügava puudega laste heaolusse!
Pilvepadja kohale toimetamiseks võta ühendust meie majandusjuhi Merikesega (merike.ulrich@tallinnalastekodu.ee, tel: 5024818)

*Pilved võiksid sobida pesumasinas pesemiseks

Lisa kommentaar

Email again: