Kommenteeri

Vabatahtlik Ema ja lapse turvakodus

Tallinna Lastekodu Ema ja lapse turvakodus töötab alates 28.10.2020 vabatahtlikuna Aljona Lobyzaeva  Euroopa Solidaarsuskorpuse programmi raames ja MTÜ EstYESi koordineerimisel. LOE EDASI

Oma projektist kirjutab meie vabatahtlik ise:

Minu nimi on Aljona. Ma olen vabatahtlik Tallinna Lastekodu Ema ja lapse turvakodus. Sõitsin siia Sankt Peterburist Euroopa Solidaarsuskorpuse programmi kaudu. See programm on noortele, mis lubab osaleda vabatahtlikes projektides üle kogu Euroopa. Projektis võivad osaleda kõik soovijad kuni 30.eluaastani. See on suurepärane võimalus  tutvuda erinevate maade inimestega, õppida keelt ja reisida.

Sankt Peterburis  töötasin  eralasteaias – andsin inglise keele tunde, tegelesin lastega teatri ja kunsti valdkonnas. Ülikoolis õppimise ajal olin vabatahtlik. Mind on kogu aeg huvitanud teiste maade sotsiaalsüsteem.

Kui mul avanes võimalus osaleda  projektis, valisin Tallinna lastekodu Ema ja lapse turvakodu. Mul on huvi lähemalt tutvuda Eesti kultuuri ja igapäevaeluga. Turvakodu valisin sellepärast, et soovisin olla vabatahtlik sotsiaalses organisatsioonis, kes aitab lapsi ja peresid. Minu projekt alles algas, aga ma olen juba praegu väga rahul oma valikuga. Siin  töötavad väga toredad inimesed ja on hea atmosfäär.

Turvakodus tegelen ma lastega. Aitan veeta nende vaba aega, organiseerin erinevaid üritusi, tähistame tähtpäevi, emade ja laste sünnipäevi, joonistame, mängime lauamänge, aitan lapsi õppetöödes. Koos lastega õpin eesti keelt. Mõnedki emad ja lapsed saavad minuga suheldes oma inglise keele oskust arendada. 

Nõmmel on kaunis loodus, mida avastada.  Põnev oli jalutuskäik Glehni lossi juurde, kus uudistasime Kalevipoja skulptuuri ja turnisime Glehni draakoni kujul. Sagedased on jalutuskäigud Nõmme metsaradadel ja mägedel.

Töö lastega ei ole kunagi igav. Muidugi tuleb ette ka raskusi, aga need on kõik ületatavad.  Saavutan lastega kiiresti hea kontakti, soovin teada saada nende huvidest, aidata neid arendada ja koos avastada maailma.

Olen kindel, et minu 10 kuud Eestis on sisustatud huvitava tööga, uute avastuste ja tutvustega.

Aitäh Tallinna Lastekodu Ema ja lapse turvakodu  selle suurepärase võimaluse eest!


Lisa kommentaar

Email again: