Kommenteeri

Rohelised aiad Tallinna Lastekodus

Tallinna Lastekodu on loomas Mustamäe üksusesse meelteaeda, kus raske ja sügava puudega lastele on võimalik viia läbi õppetegevusi ning teraapiaid. Koos meelteaia arendusega muudame ka perekodude aiad rohelisemaks, et pakkuda lastele kogemust istikute eest hoolitsemisel ning lõpuks ka maitsta tehtud töö vilju. LOE EDASI
Tallinna Lastekodu on osaline "Roheline kontor" liikumises, mille raames tarbime mõistlikumalt ning pöörame rõhku keskkonnasäästlikule eluviisile. Seal hulgas soovime laiendada "Rohelise" mõistet- muudame ka perekodude aiad liigirikkamaks. 
Perekodu aia hoolitsemises on võimalus lüüa kaasa kõigil peres elavatel lastel: kes aitab taimi kasta, kes korjab viljapuudelt saagi jne. Tegevusi on aastaringselt ning iga laps saab tunda end osana ühisest eesmärgist. Perekodude aedadesse on planeeritud õuna-, kirsi,- pirnipuud, lisaks sõstra- ja tikripõõsad. Peenrakastidesse istutatakse maasikataimi ja õuele elupuu istikud. 
Ühised tegevused aias aitavad kaasa perekodutraditsioonide loomisele ning läbi aastate näevad lapsed ka ise milliseid muutusi nende hoolitsus kaasa toob. 

Oleme varunud vajalikke tööriistu ning muid vahendeid, mida aias toimetamiseks vaja on, kuid puudu on veel puude-põõsaste istikud ja maasikataimed. Kui Sinul on võimalus Tallinna Lastekodu eelnimetatud istikutega toetada, siis anna meile sellest teada! Helista või kirjuta majandusjuht Merikesele- merike.ulrich@tallinnalastekodu.ee, tel:  5024818


Lisa kommentaar

Email again: