Kommenteeri

Suvehooaeg Tallinna Lastekodus

Suvi on jõudnud poole peale ning igaüks on leidnud meelepärase suvise tegevuse, millega aega sisustada. Tallinna Lastekodu perekodudel on samuti palju tegevusi, nii pere siseselt, kui lastel üksikult. Lapsed osalevad erinevates laagrites üle kogu Eesti, perepõhiselt puhatakse puhkemajades ning soovijatel on võimalus külastada SEB Heategevusfondi korraldatavaid üritusi.
LOE EDASI
Tallinna Lastekodus on see suvi eriti sündmuste rohke, sest lisaks traditsioonilistele suvelaagritele ja SEB Heategevusfondi üritustele, on sel aastal peredel võimalus puhata erinevates puhkemajades. Puhkemajade idee sai alguse olukorrast, kus polnud kindel, kas suvised laste- ja noortelaagrid toimuvad või mitte ning soov oli peale pikka perekodus viibimist pakkuda vaheldust puhkemajades viibimise näol. Kõigi rõõmuks on toimumas kõik lastelaagrid, kuhu lapsed end kirja olid pannud. Endiselt jäi aga alles ka võimalus sõita nädalaks puhkama mõnda ilusasse Eesti puhkemajja. Seda võimalust on kasutamas mitmed perekodud, eesmärgiga pakkuda vaheldust, luua mõni uus peretraditsioon ning laiendada laste silmaringi. Puhkemajades viibimisest jagame muljeid septembris.
Samal ajal käib ka vilgas laagritegevus üle kogu Eesti. Kokku registreeriti 10 erinevasse laagrisse ning 22 erinevasse laagrivahetusse. On nii spordi- kui ratsalaagreid, aga ka loovuse ning muusika teemalisi laagreid. Laagris osalemine arendab laste ja noorte iseseisvust, uutes olukordades hakkama saamist ning kindlasti leiab sealt uusi sõpru.
Põnevaid elamusi pakuvad ka SEB Heategevusfondi erinevad üritused. Tallinna Lastekodu lastel on olnud võimalusi külastada erinevaid teatrietendusi, Lottemaa teemaparki, Kiviõli Seikluskeskust jne. Põnevaid seiklusi on sel suvel veel oodata!
Sportlikku elamust pakkus ka FCI Levadia, kes kutsus Tallinna Lastekodu peresid Premium Liiga mängule ning tutvustas A Le Coq Arena telgitaguseid. Kunstielamust pakkus kunstnik Hando Henno, kes käis Imikute ja puuetega laste majas kahele perele joonistamise töötuba läbi viimas. See oli lastele väga suur elamus ning omamoodi kogemus. Suur tänu Handole ja tema abilisele!
"Eluks valmis" projekti tugiisikud said eriolukorra järgselt samuti esimest korda jälle kokku ning kirja pandi palju uusi mõtteid, kuidas projekti arendada. Hetkel Tallinna Lastekodu uusi vabatahtlikke ei kaasa, kuid tasub jälgida meie veebilehte, kuhu lisame jooksvalt infot.
Kõikide põnevate tegemiste juures proovime puhata ka!

Lisa kommentaar

Email again: