Kommenteeri

Tallinna Lastekodus uuendati vabatahtlike süsteemi

Tallinna Lastekodus on oluline roll vabatahtlikel, kes panustavad oma aega ja tähelepanu asendushooldus- ja järelhoolduseteenusel olevatesse lastesse. Nüüd on uuenenud vabatahtlike värbamisprotsess, muutes seda kiiremaks ning arusaadavamaks vabatahtlikele. LOE EDASI
Tallinna Lastekodus on vabatahtlikud tegutsenud juba 2004. aastast. Algselt oli vabatahtlike eesmärk pakkuda toetust noorte iseseisvasse ellu astumisel. Ajapikku on eesmärk muutunud ning tänu sellele on võimalus vabatahtlikel tegutseda erinevas vanuses noortega. 
Tallinna Lastekodus jagunevad vabatahtliku võimalused neljaks: tugiisik, perevabatahtlik, pikaajaline vabatahtlike grupp ning ühekordne projekt. Tugiisikud osalevad TLK projektis "Eluks valmis", kus vabatahtlik on üks-ühele suhtes noorega. Projektis saavad vabatahtlikult osaleda asendus- ning järelhooldusteenuse noored alates 10. eluaastast. Tugiisik veedab noorega aega väljaspool perekodu ning läbi erinevate tegevuste toetab noore positiivset enesehinnangut, arenevad sotsiaalsed oskused ning valmistutakse ette iseseisvaks eluks.
Perevabatahtlikud toimetavad Mustamäe maja peredes, kus vabatahtlikul on võimalus tegeleda puuetega lastega. Perevabatahtlik saab viia lastega läbi kunstilisi tegevusi, lugeda neile raamatut, veeta koos õues aega ning palju muudki.
Pikaajaline vabatahtlike grupp võib koosneda sõpruskonnast, kolleegidest või ühise hobiga inimestest, kes soovivad pikemaajaliselt toetada Tallinna Lastekodu noori ja nende tegevusi. Tihti jätkub aega aga ainult üheks projektiks ning selle jaoks on Ühekordne projekt. Ühekordne projekt võib olla mõni üritus, tegutsemine noortega jne, eesmärgiga panustada laste heaolusse. 
Tallinna Lastekodu veebileht täienes vabatahtliku tegevustega seotud materjalidega, mis annab võimaluse  enne kandideerimist tutvuda vabatahtlike jaotusega ning nende eripäradega. Uuenenud värbamisprotsessis saab vabatahtlik juba kandideerides oma valmisoleku läbi mõelda ning tutvustada ennast läbi lühiiseloomustuse. Oluline on soov noorega suhelda,  olla valmis traumakogemusega lapse eripäradeks ning valmidus pikaajaliseks koostööks. Tallinna Lastekodu pakub omalt poolt regulaarseid töönõustamisi, kus konfidentsiaalses keskkonnas saavad vabatahtlikud arutleda, küsida nõu, jagada õnnestumisi. Lisaks jagame temaatilisi raamatu-, filmi-, videosoovitusi. Vabatahtlike tegevused noortega on suure mõjuga ning paljud suhtlused kestavad edasi ka peale noore teenuselt lahkumist. 

Kui sina tunned, et tahaksid panustada oma aega, oled valmis pikaajaliseks koostööks ning tahad pakkuda mõnele noorele kindlat ja turvalist suhet, siis kandideeri Tallinna Lastekodu vabatahtlikuks!
Kandideerimiseks vajaliku info leiad  SIIT

Lisa kommentaar

Email again: